Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Березовская О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Березовская О. П. 
Влияние микрогравитации на остеогенные клетки в культуре. Ультраструктурное исследование / О. П. Березовская, Н. В. Родионова // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 4. - С. 3-8. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Для оцінки впливу мікрогравітації на остеогенні клітини проведено порівняльне дослідження ультраструктури преостеобластичних клітин лінії MN7, культивованих протягом 9 діб на борту біосупутника "Космос 2229" та на Землі. Морфометричний аналіз виявив зниження питомого об'єму, зайнятого ендоплазматичним ретикулумом, зростання числа мієліноподібних структур у клітинах культур в умовах польоту у порівнянні з наземним контролем. Частота клітин з ядерцями у політних зразках є нижчою. Зростання питомого об'єму ліпідних крапель та змінена структура мітохондрій свідчать про відхилення в енергетичному метаболізмі. Виявлена реакція пригнічення специфічних функцій в остеогенних клітинах може бути однією з причин змін у кістках за умов космічного польоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е055

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Березовская О. П. 
Особенности локализации остеокластов в костях конечностей гребенчатого тритона iPleurodeles waltlii/i / О. П. Березовская // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 2. - С. 11-17. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Локалізація багатоядерних остеокластів в кістках кінцівок гребінчастого тритона проаналізована з урахуванням вмісту кальцію в кісткових структурах. Методами світлової, скануючої електронної мікроскопії та рентгенівського мікроаналізу показано, що існує рівень мінералізації хряща, який є пороговим для активації остеокластів. Кісткова тканина здатна зв'язувати більше солей кальцію, не зазнаючи при цьому резорбції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*69в,134*669.372*33,025 + Е623.341.355а1*66,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Березовская О. П. 
Внутри- и межвидовые различия в ISSR-PCR характеристике шмелей (IHymenoptera: BombinaeD) / О. П. Березовская, О. Ю. Мороз, А. П. Сидоренко // Цитология и генетика. - 2002. - 36, № 3. - С. 28-35. - Библиогр.: 29 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Межжерин С. В. 
Особенности аминокислотных замещений LDH-A и LDH-B в эволюционном ряду позвоночных животных / С. В. Межжерин, О. П. Березовская // Цитология и генетика. - 2003. - 37, № 1. - С. 24-29. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Порівняльний аналіз первинної структури м'язової субодиниці лактатдегідрогенази (LDH-A) та серцевої (LDH-B) в еволюційному ряду хребетних від хрящових риб до ссавців виявив стійкі відмінності ізоферментів за складом амінокислот. Ці відмінності визначають фізико-хімічні властивості макромолекул. Так первинний ланцюг LDH-A коротше за LDH-B, яка побудована з більш важких амінокислот, має менше полярних незаряджених і більше полярних заряджених амінокислот, причому в ланцюгу LDH-A позитивно заряджені амінокислоти мають явну перевагу над негативно зарядженими. Виявлено відмінності рівнів алозимної мінливості порівнюваних ізоферментів у ряду хребетних тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Березовская О. П. 
Особенности развития органной культуры фетальной кости в условиях космического полета / О. П. Березовская // Цитология и генетика. - 2002. - 36, № 2. - С. 60-67. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Метатарзальні кістки плодів мишей, культивовані протягом 4-х днів на борту міжнародної космічної лабораторії IML-1 (STS-42), досліджено за допомогою світлової та растрової електронної мікроскопії з зондовим мікроаналізом. Кісточки, культивовані за умов мікрогравітації, не відрізнялися істотно за довжиною від наземного і польотного (1g) контролю. У метатарзальних кістках, ізольованих з плодів віку 16 діб, було виділено та виміряно три зони: епіфізарну, проліферативну і зону гіпертрофованих хондроцитів. У культурах органів, експонованих за мікрогравітації, зона гіпертрофованих хондроцитів була меншою, а ділянка епіфіза більшою, ніж у контролі. Зона проліферації була однаковою в кістках, культивованих за умов мікрогравітації та контролю. Подібна ж тенденція простежувалася з культурами, отриманими з 17-добових плодів. Метатарзальні кісточки, експоновані за умов мікрогравітації, мали значно меншу за довжиною ділянку кальцифікації діафіза у порівнянні з контрольними культурами, що розвивалися на Землі й у бортовій центрифузі. Отримані результати показують, що найбільш чутливими до дії мікрогравітації процесами в ізольованих з організму фетальних кістках, що розвиваються, є дозрівання та гіпертрофія хондроцитів, яка супроводжується кальцифікацією хрящового матриксу, але не проліферація.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Березовская О. П. 
Структурные особенности мРНК остеопонтина / О. П. Березовская, А. П. Сидоренко, Д. В. Муха // Цитология и генетика. - 2001. - 35, № 3. - С. 35-42. - Библиогр.: 33 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.112.21*698.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Березовская О. П. 
Характеристика внутрипопуляционного генетического полиморфизма колорадского жука по ISSR-маркерам и феноформам / О. П. Березовская, О. В. Подолич, А. П. Сидоренко // Цитология и генетика. - 2003. - 37, № 4. - С. 33-39. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Проведено порівняльну оцінку рівня генетичного поліморфізму в локальній популяції колорадського жука за ISSR-маркерами та специфічними формами малюнка передньоспинки імаго. На відміну від ISSR-маркерів, рівень різноманітності яких залишається приблизно на одному рівні протягом літнього сезону, поліморфізм популяції за феноформами в цей період значно знижується, що свідчить про адаптивність феноформ. Одержані дані виявляють також розбіжності в рівні генетичної різноманітності серед самок і самців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251Chr*446.33

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Березовская О. Е. 
Динамика показателей кровотока во внутренних подвздошных артериях в зависимости от длительности постовариоэктомического состояния / О. Е. Березовская, В. Ю. Паращук, И. В. Старкова // Експерим. і клініч. медицина. - 2007. - № 4. - С. 114-116. - рус.

Вивчено динаміку показників кровотоку во внутрішніх клубових артеріях залежно від тривалості постоваріоектомічного синдрому за даними ультразвукової доплерометрії. Встановлено, що в ранні терміни після операції має місце посилення судинної резистентності, пов'язане з наслідками хірургічної травми. Вторинне прогресування судинної резистентності спостерігається в більш віддалені строки після операції (24 місяці і більше) і пов'язане з менопаузальною перебудовою організму.

Изучена динамика показателей кровотока во внутренних подвздошных артериях в зависимости от длительности постовариоэктомического синдрома по данным ультразвуковой допплерометрии. Установлено, что в ранние сроки после операции имеет место усиление сосудистой резистентности, связанное с последствиями хирургической травмы. Вторичное прогрессирование сосудистой резистентности наблюдается в отдаленные сроки после операции (24 месяца и более) и связано с менопаузальной перестройкой организма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Молошок А. А. 
ПЭКома тела матки / А. А. Молошок, Г. А. Гольдина, О. Л. Березовская, Ю. В. Рудич, Л. В. Шеремок // Клинич. онкология. - 2017. - № 2. - С. 28-30. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Опухоли из периваскулярных эпителиоидных клеток (ПЭКомы) - редкие новообразования мезенхимального происхождения, гистологически и иммуногистохимически сходны с периваскулярными эпителиоидными клетками. ПЭКомы не имеют специфической клинической картины, нет конкретных критериев малигнизации. Окончательный диагноз возможен только после иммуногистохимического исследования. Приведен случай ПЭКомы тела матки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського